B jak białe meble w czarne paski

B jak białe meble w czarne paski

 

 

Toaletki, komody, szafki - białe meble w paski mogą mieć różną formę

Kształt mebla, jego funkcja i przeznaczenie powodują, że przybiera on określoną  formę ale w tej chwili nie chcemy o tym rozprawiać. Rzecz się ma o wzorze a dokładniej wzorze w paski, który to nie zawsze był synonimem ozdoby i klasy. Czy wiesz, że kiedyś np. w średniowieczu ubrania w paski nosili kaci, ludzi ciężko chorych (na trąd) oznaczano w ten sposób. Później z paskami kojarzono osoby o niskim statusie społecznym – kryminalistów, niewolników, marynarzy). Jednakże przyszedł kres temu i wzór ten wspiął się na wyżyny, zyskując szacunek projektantów – wiele z tym wspólnego ma Coco Chanel. Trend ten wpierały gwiazdy lat 50 pojawiając się często w pasiastych kreacjach. Do dnia dzisiejszego wzór jest obecny w ubiorach wielu ludzi i często pojawia się na wybiegach najbardziej znanych marek modowych na świecie. Inspiracja tą kompozycją przybrała wiele różnych postaci a jedna z blogerek nagrała video o tytule „1500 lat pasków  w modzie” – musi coś być na rzeczy prawda?.  

Czy wiesz, że produkuje się meble w pionowe i poziome paski - np. komody?

Zgadza się – a szczyptę pikanterii do smaku dodaje fakt, że te szafki w których możemy przechowywać nasze rzeczy są w przeróżnych stylach. Ten fakt czyni możliwość zetknięcia się z wieloma różnymi meblami z wzorem. Często spotykamy pionowe paski na komodach w stylu glamour. Poziome paski natomiast upodobały sobie bardziej nowoczesne meble. Meble w paski występują też w różnych odmianach – np. tworzy się je z akrylowych luster w meblach w stylu new york. Meble w stylu skandynawskim lub vintage mają paski poziome z drewna lub płyty imitującej drewno -są bardzo podobne do modnych ostatnio boazerii które instaluje się zazwyczaj w pozycji pionowej w pokojach, korytarzach i kuchniach.

Gdzie jeszcze spotkać można wzór w paski?

Poza meblami w paski bardzo popularny dzisiaj wzór spotyka się na kubkach. Duże sieci marketów budowlanych ale i mniejsze sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują tapety w paski – czarno-białe, kolorowe, złote, srebrne. Nie można zapomnieć o ukochanych pudełeczkach i pudełkach do przechowywania naszych skarbów i rzeczy które nie muszą na co dzień być na widoku. Świat mody to istna kopalnia dla tego wzoru – bluzeczki w paski, t-shirty w paski no i skarpetki w paski! .Wracając do branży meblowej spotykamy toaletki w paski, kanapy i sofy z materiału w pasy czy też zasłony i prysznicowe zasłonki. To zaskakujące jak dzisiejszy świat designu, wystroju wnętrz i mody jest zasobny w ten wzór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl