C jak czarne komody

C jak czarne komody

 

 

Lubisz meble i dodatki w kolorze czarnym?

Kolor czarny we wnętrzach gości od dawna i są to nie tylko tytułowe czarne komody. Wiele ciekawych projektów ma go więcej lub mniej. Swój renesans przeżywają czarne szafki kuchenne - szczególnie te w macie (wykończenie lakierem matowym) - bardzo cieszą oko w połączeniu z blatami imitującymi drewno lub takimi z prawdziwego drewna. Przejdźmy z kuchni do salonu. W salonach mamy bardzo często zestawy czarnych mebli - są też meblościanki, które często występują właśnie w kolorze czarnym jednak ich fronty w przeciwieństwie do kuchennych wykończone są w połysku. Gdzie znajdziemy jeszcze ten czarny elegancki kolor? Znajdziemy go we wnętrzach loftowych i w stylowych industrialnych dodatkach - czyli: czarne malowane proszkowo nogi od stołu z blatem z naturalnego dębu na przykład, czarne metalowe zegary wykonane z prętów, ramy metalowych przeszklonych drzwi produkowanych na wymiar / pod zamówienie. Długo by można wymieniać. Faktem jest, że czerń ma się bardzo dobrze - i to bez względu czy błyszczy, czy jest matowa. Ten kolor potrafi być i elegancki i "swojski".

Do czego pasować będzie czarna komoda - a może tak: co będzie pasować do czarnych mebli?

Czarne meble w mieszkaniu lub domu to dekoracyjne wyzwanie, nie ma natomiast powodów do paniki. Wystrój wnętrza i kompozycja to całe multum możliwości. Architekci wnętrz mają takie dekoracyjne asy w rękawie, że się nawet nam nie śni. Ale co jeżeli urządzamy się sami? Uszy do góry! Ciekawa aranżacja leży również w Twoim zasięgu. Weźmy na przykład tytułową czarną komodę - te z Natti mają też piękne wzory. A więc do dzieła. Czarne umeblowanie lubi czarne dodatki - może to być czarny wazon, rzeźba. Śmiało możemy poeksperymentować też z elementami dekoracji w kolorze złotym lub srebrnym - kojarzysz styl glamour? Nam na myśl jako wyraźny przykład przyszły ekskluzywne, piękne meble ze srebrnymi, giętymi nogami, kryształowymi gałkami i połyskującą czernią. Co jeszcze?  - na komodzie możesz z zadowalającym efektem postawić złotą rzeźbę lub dekorację w kształcie np. kuli. Do aranżacji pasują takie dodatki jak lampiony lub ramki - czy to złote czy to srebrne. Jeżeli twój mebel to czarna szafka pod telewizor to rodzaj dekoracji może być nieco inny ze względu na funkcję mebla i jego właściwości, podobnie może być z witryną choć generalnie wiele dodatków jest uniwersalnych. Uniwersalnym dodatkiem, który też polecamy  jest wszelkiego rodzaju roślinność - np. doniczkowe roślinki.

Toaletka w kolorze czarnym, czarna komoda i czarne szafki kuchenne.. nie za dużo na raz?

Bez względu czy to będzie czarna szafka rtv, czy też może komplet czarnych mebli lub wielka meblościanka pamiętaj prosimy aby wziąć pod uwagę specyfikę całego wnętrza i tego co już w nim jest. Kiedy sama / sam urządzasz swoje ukochane cztery kąty to jesteś poniekąd projektantem/architektem wnętrz - amatorem, układasz wszystkie wnętrzarskie elementy w jedną całość - mają być spójne z twoją wizją pomieszczenia a dokładniej stylu, funkcjonalności, ogólnego zamysłu. Podczas rozmyślania i planowania jakie meble wybrać, czy wszystkie mają być czarne, które dodatki skieruj swoją uwagę w stronę niewyczerpanych źródeł inspiracji i przykładów jak zrobili to inni. Korzystaj z portali takich jak homebook, pinterest, grupy wnętrzarskie na facebooku - możesz czerpać natchnienie i wzbogacać swój koncept wnętrza a jednocześnie znajdziesz tam odpowiedzi na wiele swoich nie tylko meblowych pytań.  Życzymy udanych zakupów - może właśnie przykładowej czarnej komody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl